Metody i zabiegi

1.TERAPIA MANUALNA (mobilizacje i manipulacje)

Wykorzystywana przede wszystkim w terapii kręgosłupa i stawów, rwy kulszowej i ramiennej, zespole bolesnego i „zamrożonego” barku, podrażnieniu więzadeł i mięśni ,innych bólów pochodzenia odkręgosłupowego jak również w korekcji wad postawy.

 

2.TERAPIA wg. METODY Mc KENZIEGO

Wykorzystywana między innymi w ostrych i przewlekłych bólach kręgosłupa i kończyn spowodowanych zmianami strukturalnymi w obrębie dysku lub zaburzeniami funkcjonalnymi i posturalnymi, w bólach głowy pochodzenia odkręgosłupowego i jako sposób samodzielnego radzenia sobie z bólem.

3.MASAŻ (Leczniczy, Klasyczny, Relaksujący)

Stosowany przede wszystkim w bólach pochodzenia mięśniowego (przeciążenia ) i nerwobólach. Często również jako zabieg przygotowujący do Terapii Manualnej i ćwiczeń w chorobach neurologicznych oraz przed ćwiczeniami redresyjnymi stawów.(stretching, poizometryczna relaksacja)

4.KINEZYTERAPIA  (ćwiczenia )

To podstawa skuteczności leczenia. Stosowana zarówno w terapii kręgosłupa, stawów i rehabilitacji neurologicznej. Ważne, aby ćwiczenia były odpowiednio dobrane i prawidłowo wykonywane. Nie można wszystkich schorzeń kręgosłupa traktować jednym „zestawem” . Ćwiczenia dobieram indywidualnie (nie daję wszystkim tej samej „ulotki” z ćwiczeniami).

5.FIZYKOTERAPIA

Stosowana w nerwobólach,* niedowładach,* zwyrodnieniach stawów,* po zdjęciu opatrunków gipsowych,* ostrogach piętowych,* bólach o nieznanej etiologii,* rwie kulszowej i ramiennej,* porażeniach nerwów obwodowych spowodowanych zmianami strukturalnymi w obrębie dysku,* przewlekłym zapaleniu zatok i krtani * leczeniu trudno gojących się ran * leczeniu opryszczek i aft * pęknięciach kącika ust * w kosmetyce blizn pooperacyjnych i innych

©MIARMA